کد خبر: 4873تاریخ انتشار : ۲۲:۴۹:۲۷ - چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵

مطهری در صحن علنی: وزارت راه و شهرسازی در بروز حادثه قطار تبریز-مشهد مقصر است/ضعف مدیریت علت بروز حادثه

نایب رئیس مجلس، گفت: حادثه قطار تبریز-مشهد در کل نشان دهنده ضعف مدیریت در وزارت راه و شهرسازی است، البته ممکن است که وزارتخانه در برخی حوزه ها موفق بوده، اما اینجا مقصر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی مطهری در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۴ آذرماه) مجلس شورای اسلامی، پس از قرائت گزارش کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص سانحه ریلی در استان سمنان گفت: بر اساس گزارش کمیسیون و گزارشات دیگر، بروز حادثه مربوطه دلایلی داشته، یکی از دلایل خراب بودن دستگاه کنترل بود که ظاهرا گاهی چراغ قروز بوده ولی چون تکرار شده، اپراتورها فکر کردند که این مسئله اشتباه است و خیلی جدی نگرفته اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی دیگر از دلایل این بود که آموزش ضمن خدمت اپراتورها جدی نگرفته شده بود، همچنین بی مسئولیتی اپراتورهای قبلی و بعدی که خیلی راحت از کنار موضوع گذشتند که این مسئله باز به مدیران بالا دست برمی گردد.

وی افزود: از طرف دیگر متأسفانه کمک رسانی به حادثه دیدگان نیز بسیار ضغیف بوده که البته سایر دستگاه ها هم در اینجا مسئول هستند، اما این حادثه در کل نشان دهنده ضعف مدیریت در وزارت راه و شهرسازی است، البته ممکن است که وزارتخانه در برخی حوزه ها موفق بوده، اما اینجا مقصر است و حتما باید پاسخ بدهد تا اینکه حوادث این چنینی تکرار نشود../